Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami na terenie Polski i Słowacji

Film Atypowy świat archetypów Junga ukryty w popkulturze

Opublikowano: 12-01-2024

Wróć do spisu artykułówSam główny bohater choruję na autyzm . Przez cały serial praktycznie non stop przewija się wątek Antarktydy i pingwinów. Uczeń a później student marzy o Antarktydzie i wygląda na to , że jest najlepszym znawcą tych zwierząt na ziemi.

Carl Gustaw Jung uważał ,że każdy człowiek pod warstwą podświadomości ma dostęp do świata archetypów czyli wzorców postępowania , wiedzy absolutnej oraz przestrzeni gdzie znaleźć można odpowiedzi na wszystkie pytania. Problem polega na tym ,że człowiek do tego świata nie ma dostępu w swoim codziennym życiu a większość informacji stamtąd płynących odbywa się w sferze jego nieświadomości. Jeśli by tak nie było to każdy byłby geniuszem. Ze światem archetypów człowiek ma styczność podczas snu i to w jego najbardziej zaawansowanej formie czyli w tzw. fazie r.e.m. Bohater filmu marząc o Antarktydzie wyraża swą tęsknotę za swym dziedzictwem i utraconą tożsamością powiedziałby Carl Gustav Jung......

 

Ten bohater był we wcześniejszym życiu pingwinem a inkarnacja autysty jest jego prawdopodobnie pierwszą inkarnacją w ciele ludzkim.

Głównie po to aby się zaaklimatyzować w świecie ludzkim ,aby na przykład nauczyć się dobrze kłamać. Pingwiny nie kłamią. Nie mają powodów. Ludzie za to posiadają ich mnóstwo.

   

 Co powiedziałby Carl Gustaw Jung po obejrzeniu filmu Atypowy

 

 Po pierwsze , że twórca lub reżyser tego filmu czerpał inspirację ze świata archetypów .Pomysłodawcy tego filmu będą twierdzić ,że mieli natchnienie bo same piątki w liceum otrzymywali. W tą bajkę publika uwierzy.

 

Po drugie ,że miejsce wysoko w rankingu nie jest przypadkiem. Ego ludzkie widzi w tym filmie po prostu dobrą komedię o perypetiach autysty ale sfera nieświadomości ludzka dusza podziwia piękno Ducha ,którym ten film emanuję i czaruje. I to ona a nie Ego decyduje o pozycji w rankingach. Ten sam identyczny mechanizm ma miejsce w filmie Skazani na Shawshank.

 

Jeśli ktoś nie obejrzał tego filmu polecam.

Spotka tam Carla Gustava Junga i nawet nie będzie miał o tym zielonego pojęcia.

     Tak to już jest z geniuszami. Prawdziwego poznasz po tym , że możesz go jedynie poczuć ale nigdy go nie dotkniesz.........

 Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Rozumiem
Back to top