Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami na terenie Polski i Słowacji


Toruń sprzedam rośliny sadzonki Metasekwoja chińaka

[Sprzedam] Ogród > Rośliny sprzedaż

Toruń sprzedam rośliny sadzonki Metasekwoja chińaka Toruń sprzedam rośliny sadzonki Metasekwoja chińaka Toruń sprzedam rośliny sadzonki Metasekwoja chińaka Toruń sprzedam rośliny sadzonki Metasekwoja chińaka Toruń sprzedam rośliny sadzonki Metasekwoja chińaka Toruń sprzedam rośliny sadzonki Metasekwoja chińaka Toruń sprzedam rośliny sadzonki Metasekwoja chińaka

Opublikowano: 29-02-2024 | Wygaśnie: 28-02-2025

Wyświetleń: 14 (unikalne: 9)

Cena: 10,00 zł

Toruń szkółka drzewek i krzewów

Koszenie i wertykulacja trawnika

Toruń firma ogrodnicza

Czy Metasekwoja zrzuca igły na zimę?

Jak wygląda Metasekwoja? Opisywane drzewo jest przykładem drzewa iglastego, który na zimę zrzuca swoje igły. W środowisku naturalnym potrafi dorosnąć nawet do 35 metrów, ale jej ogrodowe odmiany są w stanie stać się ledwie kilkumetrowe.

Jak rozmnażać Metasekwoja?

Metasekwoja chińska - odmiany, wymagania, uprawa

Rozmnażanie metasekwoi jest możliwe z sadzonek pędowych (zarówno zielnych jak i zdrewniałych), przez szczepienie, jak i z nasion.

Metasekwoja chińska(Metasequoia glyptostroboides)

 

to drzewo iglaste do 35 metrów wysokości. Igły opadają na zimę. Korona za młodu stożkowata a u starych drzew cylindryczna. Kora brązowa, łuszcząca się cienkimi płatami. Pędy dwóch rodzajów. Drewniejące z igłami skrętoległymi. Zielone (bez pączków) z igłami naprzeciwległymi i grzebieniastymi w dwóch szeregach. Te niezdrewniałe opadają na zimę razem z igłami. Igły jasnozielone, do 4 cm długości, miękkie, na jesieni brązowawe i rudawe. Kwiaty męskie w luźnych zwisających wiechach bądź gronach. Kwiaty żeńskie stojące, pojedyncze. Szyszki ciemnobrązowe, zwisają na długich trzonkach, kuliste, do 3 cm średnicy.

 

Rozmaitości: Igły rozwijają się na początku maja ale później niż modrzewiowe. Roślina jednopienna. Metasekwoja jest wytrzymała na mrozy i ma małe wymagania glebowe. Dobrze znosi zanieczyszczenia powietrza. Wykazuje duże podobieństwo z cypryśnikiem błotnym. Podobnie gubi igły na zime.Oświadczam ,że zgodnie z rozporządzeniem PEi RUE do każdej jednostki handlowej dołączony jest paszport roślin.


captcha

Ogłoszenie nie jest promowane

Promowanie ogłoszenia: 2,46 zł / 30 dni
Podobne ogłoszenia
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Rozumiem
Back to top